Existuje něco jako alergie na víno?

Víno a jeho účinky na organizmus, víno jako lék, mýty, předsudky, rozdíly mezi červeným, bílým a růžovým vínem, vliv vína na riziko srdečního infarktu, příznivé a negativní účinky pití vína, míra zdravého pití.

Existuje něco jako alergie na víno?

Postby Kama » 04 Dec 2013 14:46

Ahoj,
chci se zeptat, jestli může být něco jako alergie na víno? Jde mi o to, že při pití některých vím se mi stává, že se mi na kůži objeví červené skvrny.
Máte s tím někdo zkušenosti. Víno mám ráda, ale tohle je nepříjemné.
Kama
 
Posts: 1
Joined: 04 Dec 2013 14:41

Re: Existuje něco jako alergie na víno?

Postby Jana » 06 Mar 2014 18:49

No o tom mi chvíli vyprávěj!!!

Dělá mi to nejčastěji Chardonnay, Muškát, no prostě nejčastěji voňavá, ovocitá vína. Je ale pravda, že to není pravidlem a už jsem zjistila, že hodně záleží na vinaři jak to víno vyrobí a jak moc chemie k tomu použije.

Vedli jsme na to takovou hezkou diskuzi a bylo mi řečeno, že s moderní technologií jde víno paradoxně vyrobit mnohem přírodněji. Jde třeba o to, že například přesnou kontrolou teploty procesu není potřeba používat tolik síry a jiné chemie a navíc víno jde do lahví už stabilizované.

Nejsem v tom žádná odbornice, ale mám svého vinaře a problém s alergií už neřeším.
Jana
 

Re: Existuje něco jako alergie na víno?

Postby Ketty » 27 Feb 2016 02:12

To znám. Asi je to rok zpátky, co jsem si dala večer jednu skleničku bílého vína ze supermarketu. Za chvilenku mi začalo bolet v krku. Natekl mi krk, nemohla jsem pořádně polikat. Po asi hodině to ustoupilo. Pak jsem se nějaký čas bála pít víno. Volala jsem na alergologii a tam mi dr. řekla, že mi vadí nějaké siřičitany a že to může být jen nějaké období, mám 2-3 měsíce počkat a pomalo zkusit. No a nedávno jsem s obavama zkusila rulandské šedé od Buchtů (kamarádka donesla) a úplně v pohodě. Musím si těď dávat pozor co piju, no.
Ketty
 


Return to Víno a zdraví